fbpx

Katowice – Drzwi Zwane Koniem

Drzwi Zwane Koniem logo

Drzwi Zwane Koniem

Katowice
Czwartki 20:00
Prowadzący: Sebastian

ul. Warszawska 37, 40-010 Katowice

O lokalu

Drzwi Zwane Koniem to klubokawiarnia i restauracja prowadzona przez przedsiębiorstwo społeczne Honolulu, skupiające się na aktywizacji i zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami oraz wspólny projekt katowickich stowarzyszeń: Fabryki Inicjatyw Lokalnych oraz Polskiego Forum Edukacji Europejskiej.

Drzwi Zwane Koniem znajdziecie przy ul. Warszawskiej 37, w dawnej willi rodziny Kramstów, pięknym zabytku z 1874 roku, z urokliwym ogrodem w centrum miasta. Tworzymy nową przestrzeń w Katowicach, w której obok sezonowej, oryginalnej kuchni i regionalnych napitków znajdziecie otwartą scenę artystyczną i wydarzenia kulturalne, które zapamiętacie na długo. Jednym z naszych celów jest również przekraczanie barier społecznych i przeciwdziałanie wykluczeniu, stąd swoje zatrudnienie odnalazła tutaj grupa osób z niepełnosprawnościami. Zderzyliśmy ze sobą zabytkową architekturę i nowoczesny dizajn, w miejską tkankę wprowadziliśmy naturę – za projektem architektonicznym stoi prestiżowe katowickie studio Mus Architects. W minimalistyczną, elegancką identyfikację wizualną oprawiła nas para młodych, utalentowanych grafików Ania Kasza i Rafał Włodarek.

Co innego w Drzwiach Zwanym Koniem?

Na ząb serwujemy sezonowe dania: rzadko spotykane gofry na wytrawnie, quesadille w fusion wydaniach, frytki z dodatkami na desce, pasty wegetariańskie i mięsne z wytrawnymi sosami, do picia autorskie koktajle i regionalne napitki.

Współorganizujemy sceny muzyczne, seanse filmowe i kluby festiwalowe (np. Ars Independent Festival, A<festival). W latach 2017-2019 w Klubokawiarni odbyło się ponad 670 wydarzeń, z czego blisko 600 w ciągu 2 lat. W sezonie letnim naszym atutem jest na pewno duży (blisko 500 mkw) ogród będący częścią terenu zabytkowej willi w której mieszczą się Drzwi. W odróżnieniu do “ogródków piwnych” stawianych na betonie, nasz ogród zasługuje na swoją nazwę i w lecie da się odczuć dużą różnicę temperaturową 😉

Zobacz jak wygląda lokal

Detektywie, przyjdź i rozwiąż zagadkę, zanim będzie za późno!