fbpx

FAQ

Ogólne

Czym właściwie jest PubCrime?

To gra, w której podobnie jak w popularnej “Mafii” należy rozwiązać pewną mroczną zagadkę. Gracze każdej z drużyn wcielą się w rolę pracowników młodej agencji detektywistycznej, a ich zadaniem jest dojście do sedna sprawy.

Regulamin gry dostępny jest TUTAJ.

Ile osób może liczyć zespół?

Liczba osób nie ma ani dolnej, ani górnej granicy. Jednak ze względu na charakter gry, sugerujemy, aby Wasza agencja detektywistyczna zatrudniała od 3 do 7 członków.

Jak można zapisać się na PubCrime?

Zapisy odbywają się u prowadzącego w lokalu, na około 15 minut przed rozpoczęciem zabawy. Dobrym pomysłem jest rezerwacja stolika na PubCrime – odbywa się to poprzez kontakt z danym lokalem, a nie z prowadzącym.

Ile wynosi wpisowe do gry?

Wpisowe wynosi 10 zł od każdego uczestnika.

Co mogę wygrać w PubCrime?

Dokładna rozpiska nagród zależy od konkretnego miasta i lokalu – te informacje możesz znaleźć na naszych wydarzeniach lokalnych na Facebooku. Zazwyczaj są to vouchery do wykorzystania w lokalu.

Jak długo trwa rozrywka PubCrime?

Rozgrywka trwa około 1.5 godziny. Podczas niej przewidziane są co najmniej dwie przerwy.

Czy mogę zorganizować PubCrime dla swoich znajomych lub swojej firmy?

Oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji znajdziesz w zakładce “CrimeShow dla firm

Chciałbym zorganizować PubCrime u siebie w lokalu, jak to zrobić?

Zajrzyj do zakładki “PubCrime w Twoim lokalu” – tam znajdziesz wszystkie szczegóły.

Jakie są zasady i regulamin karty lojalnościowej PubCrime?

Kartę otrzymać może każdy uczestnik za udział w grze PubCrime. Aby otrzymać 50% rabatu na wpisowe należy zebrać 4 pieczątki.
Szczegółowy regulamin dostępny jest TUTAJ.

Dotyczące zasad

W jaki sposób udzielić odpowiedzi?

Kapitan umieszcza odpowiedzi do systemu poprzez aplikację. Pobrać ją można ze sklepu Google Play – PubCrime. W aplikacji należy wybrać trzy poprawne elementy zbrodni.
Link do pobrania gry – sklep Google Play

Ile razy mogę zmienić odpowiedź?

Odpowiedzi można zmieniać dowolną liczbę razy, jednak należy pamiętać, że przy każdej zmianie Wasze odpowiedzi lądują na koniec kolejki.

Które podpowiedzi są istotne dla sprawy, a które nie?

W pierwszej rundzie w każdym z rodzajów podpowiedzi tylko 1 z 3 jest istotna. W drugiej rundzie 1 z 2, natomiast w ostatniej każda podpowiedź jest ważna.

Czy rodzaje podpowiedzi są powiązane z elementami zbrodni do odkrycia?

Każda z trzech grup wskazówek łączy się z jednym elementem. Warto jednak pamiętać, że to dzieje się w ramach jednej historii i tak naprawdę wszystko jest powiązane.

Która drużyna wygrywa?

Oczywiście ta, która jest najbliżej prawidłowej konfiguracji odpowiedzi, a także która zrobiła to najszybciej. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę prawidłowość, natomiast jeżeli kilka drużyn odpowiedziało w 100% poprawnie (lub żadna nie odpowiedziała w pełni poprawnie, ale kilka uzyskało 2 z 3 poprawnych odpowiedzi), to wtedy korzystamy z zasady “kto pierwszy ten lepszy”.

Czy mogę dołączyć do gry w trakcie jej trwania?

Teoretycznie tak, ale prowadzący będzie już w trakcie przedstawiania fabuły danej rozgrywki, przez co mogą Ciebie ominąć kluczowe informacje.

Czym się różni PubCrime od PubQuizu?

Przede wszystkim PubQuiz oparty jest na wiedzy – należy odpowiedzieć na pytania z różnych kategorii. W PubCrime liczy się spryt, spostrzegawczość – tutaj trzeba odgadnąć zagadkę.

To co łączy obie gry to nastawienie na grę zespołową, charyzmatyczni prowadzący i liczne nagrody!

Detektywie… znasz klucz do zagadki??