fbpx

Dowiedz się więcej na temat PubCrime

Czym właściwie jest PubCrime?

PubCrime to jedyna taka drużynowa gra kryminalna! Przyjdź ze znajomymi i zanurzcie się wspólnie w śledztwie prowadzonym na żywo. Wyślijcie swoje rozwiązanie zagadki, a jeśli pójdzie Wam dobrze, wygracie jedną z kilku nagród!

To gra, którą uwielbiają fani kryminałów i True Crime, ale także grozy, escape roomów, zagadek logicznych i miłośnicy aktywnego i nieszablonowego spędzania czasu. Sprawdź, kiedy gramy w Twoim mieście, a następnie pomóż nam rozwiązać kolejną zagadkę kryminalną!

Gramy w każdy wtorek o 20:00. Przyjdź do lokalu 20-30 minut wcześniej, abyś zdążył się zapisać i zamówić coś z baru.

Regulamin gry dostępny jest TUTAJ.

Ile osób może liczyć zespół?

Liczba osób nie ma ani dolnej, ani górnej granicy. Jednak ze względu na charakter gry, sugerujemy, aby Wasza agencja detektywistyczna zatrudniała od 3 do 7 członków. Z naszych obserwacji wynika, że wtedy drużyny bawią się najlepiej.

PORADA: Chcesz wpaść większą ekipą na PubCrime, np. w 12 osób? Polecamy w takiej sytuacji rozbicie się na dwa zespoły. Rywalizacja między drużynami znajomych zawsze przynosi sporo dodatkowej rozrywki!

Jak można zapisać się na PubCrime?

Zapisy odbywają się u prowadzącego w lokalu, na około 25-30 minut przed rozpoczęciem zabawy. Wpisowe możesz opłacić online lub podczas zapisów u Osoby Prowadzącej. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest rezerwacja stolika na PubCrime, co pozwoli na grę w komfortowych warunkach. Odbywa się to poprzez kontakt z danym lokalem.

Ile wynosi wpisowe do gry?

Wpisowe na PubCrime wynosi 13 lub 15 PLN, w zależności od tego, kiedy dokonasz transakcji. Dokładniej:

  • Kup bilet online na PONAD 24H PRZED startem PubCrime i zapłać 13 złotych za każdego gracza
  • Kup bilet online na MNIEJ NIŻ 24H PRZED startem PubCrime LUB U OSOBY PROWADZĄCEJ i zapłać 15 złotych za każdego gracza.

Co mogę wygrać w PubCrime?

Na PubCrime do wygrania jest 4 lub 5 nagród. Nagrody od lokalu, np. vouchery na bar, stanowią zawsze 3 z nich. Są też do zdobycia nagrody pieniężne, a całość zależy od liczby graczy na sali. Dokładniej, wygląda to tak:

  • DO 40 graczy: 3 Nagrody od lokalu i 1 nagroda pieniężna (3 PLN od każdej osoby grającej)
  • 41 I WIĘCEJ graczy: 3 Nagrody od lokalu i 2 nagrody pieniężne (2 PLN i 1 PLN od każdej osoby grającej)

Jak długo trwa rozrywka PubCrime?

Rozgrywka trwa około 1.5 godziny. Podczas niej przewidziane są co najmniej dwie przerwy.

Chciałbym zorganizować PubCrime u siebie w lokalu, jak to zrobić?

Zajrzyj do zakładki PubCrime w Twoim lokalu – tam znajdziesz wszystkie szczegóły.

Czy mogę zorganizować PubCrime dla swoich znajomych lub swojej firmy?

Oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji znajdziesz w zakładce CrimeShow dla firm. Ofertę dla siebie znajdziesz tam także, jeśli jesteś osobą prywatną.

Czym się różni PubCrime od PubQuizu?

Przede wszystkim PubQuiz oparty jest na posiadanej wiedzy. Należy odpowiedzieć na pytania z różnych kategorii. W PubCrime liczy się spryt, spostrzegawczość, zdolność myślenia logicznego i wyciągania wniosków – tutaj trzeba wgryźć się w  zagadkę, a następnie ją rozwiązać. To oznacza, że gra jest zupełnie inna od PubQuizu. 

Tym, co łączy obie gry, to nastawienie na grę zespołową, charyzmatyczni prowadzący i liczne nagrody! Na obu z nich z pewnością będziesz się świetnie bawić 🙂

Zasady drużynowej gry PubCrime

W jaki sposób udzielić odpowiedzi?

To proste! Wystarczy, że wybierzesz kapitana swojego zespołu, który wyśle odpowiedzi Twojej drużyny przez specjalną aplikację, której nie musisz pobierać! Wejdź na stronę game.pubcrime.pl, dołącz do gry w lokalu, a następnie:

  1. Gdy gra ruszy, kapitan może wybrać trzy elementy zbrodni wybrane razem z pozostałymi członkami zespołu
  2. Aby wysłać odpowiedź, należy zjechać na sam dół i naciśnij przycisk WYŚLIJ ROZWIĄZANIE
  3. Odpowiedzi możesz zmieniać przez cały czas, w dowolnym momencie gry. Możesz też obstawiać ciągle przy swoim typie. Wygrywa ten, kto najwcześniej odgadnie jak najwięcej prawidłowych elementów zbrodni

Ile razy mogę zmienić odpowiedź?

Odpowiedzi można zmieniać dowolną liczbę razy, jednak należy pamiętać, że przy każdej zmianie Wasze odpowiedzi lądują na koniec kolejki. Nie ma konieczności zmieniania odpowiedzi po rundzie – to kapitan ekipy decyduje, czy chce zmienić odpowiedź w dowolnym momencie gry. Aby zmienić odpowiedź, nie zapomnij wcisnąć przycisku wyślij rozwiązanie!

 

PORADA: Pierwsze odpowiedzi warto przesłać tuż po starcie gry. Kto wie, być może Wasza intuicja wskaże prawidłowe rozwiązanie zagadki?

Które podpowiedzi są istotne dla sprawy, a które nie?

W trakcie śledztwa zobaczysz wiele poszlak, ale nie każda z nich będzie istotna dla sprawy. Gra składa się z wprowadzenia i trzech rund z poszlakami, dlatego:

  1. W pierwszej rundzie, w każdym z rodzajów podpowiedzi, tylko 1 z 3 dowodów jest istotny. Po tej rundzie możesz zweryfikować jedną z poszlak dzięki kluczowej wskazówce.
  2. W drugiej rundzie, w każdym z rodzajów podpowiedzi, 1 z 2 podpowiedzi będzie prowadzić do dobrego rozwiązania zagadki. Po tej rundzie także możesz zweryfikować jedną z poszlak dzięki kluczowej wskazówce.
  3. W ostatniej rundzie ostatniej każda podpowiedź jest ważna.

O każdej z poszlak Detektyw Prowadzący powie Ci kilka słów. Pamiętaj, że grafiki są tylko poglądowe, a najważniejsze jest to, co usłyszysz na temat danego dowodu w śledztwie!

PORADA: Łącz tropy w trakcie gry, szukaj nieścisłości lub notuj podobne elementy, a z pewnością wpadniesz na właściwe rozwiązanie.

Czym jest Kluczowa Wskazówka?

Kluczowa wskazówka to dodatkowa możliwość weryfikacji tego, czy podążasz właściwym tropem. Po rundzie pierwszej oraz drugiej, na ekranie telefonu kapitana pojawi się specjalne okienko, w którym zobaczysz dowody z trwającej rundy.

W obu przypadkach kapitan, po konsultacji z zespołem, może wybrać jedną wskazówkę, którą uważa za kluczową dla sprawy. Jeśli dowód faktycznie będzie związany ze śledztwem, podświetli się on na zielono. Gdyby był on jednak niepowiązany z rozwiązaniem historii, na ekranie zobaczysz krzyżyk i czerwone tło.

Czy rodzaje podpowiedzi są powiązane z elementami zbrodni do odkrycia?

Każda z trzech grup wskazówek łączy się z jednym elementem zbrodni. Osoba prowadząca śledztwo będzie Cię na bieżąco informować, którego elementu zbrodni dotyczą przedstawiane dowody.

Która drużyna wygrywa?

Oczywiście ten zespół, który jest najbliżej prawidłowej konfiguracji odpowiedzi, a także która zrobiła to najszybciej. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę prawidłowość odpowiedzi. Ponieważ gracze muszą odgadnąć trzy elementy zbrodni, można uprościć, że 1 odgadnięty element zbrodni = 1 punkt.

Gdyby kilka drużyn poprawnie rozwiązało tyle samo elementów zbrodni (np. wszystkie lub  2 z 3), kolejnym decydującym czynnikiem jest czas przesłania odpowiedzi. Dlatego w naszej grze nigdy nie ma remisów!

 

PORADA: Na szybkim przesłaniu odpowiedzi nie możesz stracić, bo nie ma ujemnych punktów. Warto grać odważnie i typować właściwe rozwiązanie od samego początku.

Czy mogę dołączyć do gry w trakcie jej trwania?

Tak, jest to możliwe, jednak pamiętaj o tym, że śledztwo startuje punktualnie, a większość kluczowych informacji przedstawia osoba prowadząca na żywo i nie wraca później do nich. Dlatego lepiej bądź ok. 20-30 minut przed startem gry, abyś zdążył się zapisać i zamówić coś na barze!